Search

Dámské kabáty

Dámský kabát je kouskem, který by neměl chybět v šatníku žádné ženy. Zimní, případně lyžařská bunda vás sice pohádkově zahřeje, ale příliš parády v ní neuděluje. Investice do správně zvoleného kabátu vás nezruinuje a navíc se vám vyplatí. Správně zvolený střih a materiál totiž zaručí, že kabát využijete po mnoho sezón.

Důležitý je materiál.

Jak jistě tušíte, nejlépe vás v zimě zahřeje vlna. Věděl to už naše prababičky a platí to stále. Čistě vlněné dámské kabáty ale mohou být pro dámy s citlivější pokožkou nepříjemné, obzvláště kolem límce, kde se dotýkej obličeje. Mohou tak „škrábat“ nebe dokonce podráždit pokožku. Pokud máte zkušenosti, že vás čistá vlna „kouše“, volte kabát s příměsí polyesteru, který díky kombinaci materiálů skvěle odolá takové dešti nebe sněhu.

Dejte pozor na střih.

U zimního kabátu platí, že musí sedět jako ulitý. Neměl by na vás viset. Pokud si pod něj vezmete pouze lehčí svetřík, ale ani by neměl být upnutý, když budou venku arktické mrazy a vy se pod něj pořádně oblečete.

Pamatujte, že co preferujete u saka, nebe podzimního kabátku, u zimních oděvů neplatí. V žádném případě tedy nevolte střihy, které vám jsou upnuté, nebo vás svírají v ramenou, ale naopak sáhněte po těch, ve kterých se cítíte pohodlně, a neomezují vás v pohybu. Úžasně pohodlné a přitom velmi trendy je hit letošní zimy – kabát s dlouhými rukávy.
Barvu příliš neřešte.

Přestože barvy, které jsou pro sezónu momentálně IN, se každý rok trochu liší, prakticky s žádnou barvou zimního kabátu nemůžete šlápnout vedle. Absolutní sázka na jistotu je samozřejmě volba nesmrtelné černé, velmi elegantní a nadčasový je ale takové kabát s černobíle motivem.

Pokud hledáte elegantní kabát, navštivte stránky eleganter, na kterých si vyberete ten pravý kabát pro Vás.